Yabancı Ot İlaçlama

Yabancı ot ilaçlama hizmetimiz sayesinde yetiştirdiğiniz bitkiler içerisinde ki istenmeyen yabani otlara veda edebilirsiniz. Yabancı otlara karşı önlem alınmazsa zamanla bahçenizi istila etmekte ve sizlere maddi kayıplar yaşatmaktadır. Aynı zamanda da bahçenizde ki haşere popülasyonunu da artırmaktadır.

Bahçe ilaçlama konusunda profesyonel olan ekibimiz ister haşerelerle mücadele için isterseniz yabancı ot mücadelesinde sizlere %100 kesin çözüm sunmaktadır. Gerekli ekibe ve ekipmanlara sahip olan firmamız bahçede yer alan tüm yabancı ot türlerini etkili ilaçlama ile yok etmektedir.

İstanbul Profesyonel İlaçlama
 0216 576 0 333
 0539 627 4 333

Yabancı Otlarla Savaşın!

Yabancı otları öldürmeye ya da normal gelişimlerini engellemeye yönelik olan kimyasal maddelerin tümüne herbisit denilmektedir. Bunlar iki kısma ayrılırlar.

1.Total Herbisitler

Uygulama alanında ki tüm bitkileri öldüren bir uygulamadır. Tarım alanında kullanımı sınırlı olan bu ürünler herhangi bir bitki yetiştirmeyenler için oldukça uygundur. Genellikle bu tip ilaçlamalar demiryolu, havaalanı, endüstri ve karayolu kenarı gibi alanlarda kullanılır.

2.Seçici Herbisitler

Tarım alanlarında kullanılan selektif herbisitler kültür bitkisine zarar vermez. Yabancı otların gelişmelerini önler ve öldürür.

Herbisitler Nasıl Uygulanır?

  • Dikim ya da ekim öncesinde ilaçlama yapılması; kültür bitkisi toprağa ekilmeden veya dikilmeden önce toprak ilaçlanır.
  • Yabancı ot çıkış öncesi ilaçlama yapılması; toprak yüzeyine henüz çıkmadan yabancı otların ilaçlanması yapılır.
  • Yabancı ot çıkış sonrası ilaçlama; toprak yüzeyine çıkan yabancı otlar üzerine ilaç atılarak kurutulmaktadır.

Yabani ot ilaçlamaYabancı Ot İlaçlama Hizmeti

Yabancı ot ilaçlama basınçlı sırt pülverizatörleri ile yapılmaktadır. Uygulama sırasında yelpaze püskürtme aparatı ya da diğer uygun aparat kullanımları ile yabani ot ilaçlama yapılır. Su ile karıştırılan yabancı ot ilaçları tarlanın ya da bahçenin metrekaresine ayarlanarak uygulamaya geçilir.

İlaçların etkili olması hava sıcaklığı ile de yakından ilgilidir. Bu sebeple ilaçlama sırasında ki hava koşulları oldukça önem taşımaktadır. Yabani ot ilaçlama sakin ve rüzgar olmayan havalarda yapılmalı, rüzgar çıktığında ise ilaçlamaya ara verilmelidir.

Havanın kapalı, bulutlu ya da yağmur yağma olasılığı bulunan günlerde ilaçlama yapılmamalıdır. Bu ilaçlamada kullanılan 2,4 Amine ilaçlamadan sonra 6 saatlik bir sürede, 2,4 D ester ile yapılan ilaçlamada ise 1 saatlik sürede yağmur olmaması gerekmektedir. Diğer sistemik etkisi bulunan herbisitlerde ilaçlama yaptıktan 1 saat sonra yağmur yağarsa ilacın etkisi olmayabilir. Toprağın 5 ya da 7 cm derinliğine atılıp karıştırılan ot ilaçları da uygulama sonrası hemen toprak ile karıştırılmalıdır. Burada da toprağın nemli olmasına ve keseksiz olmasına dikkat edilmelidir.

Siz de bahçenizde ki yabancı otlardan kurtulmak istiyor ve kesin sonuçlar almak istiyorsanız hemen Profesyonel Bahçe Ot İlaçlama hizmetimizi arayabilirsiniz.